Chirurgia naczyniowa czym się zajmuje

plastyka brzucha warszawa

Chirurgia naczyniowa z  roku na rok staje się coraz prężniej rozwijającą się dziedzina medycyny i sięga po nią coraz więcej osób.  Jeszcze niedawno ogromną popularnością w śród polaków cieszyły się takie dziedziny medycyny jak chirurgia plastyczna czy też medycyna estetyczna. Oczywiście nasz wygląd ma dla nas ogromne znaczenie dodaje nam wiary i pewności siebie i w dalszym ciągu jest dla nas niezwykle ważny, jednak zdecydowanie ważniejsze jest nasze zdrowie, dlatego tez  z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się chirurgia naczyniowa.

Choroby układu krwionośnego są chorobami współczesnego świata. Są to choroby sercowo naczyniowe, które są najczęstszą przyczyną śmierci wśród Polaków, a często doprowadzają też do znacznych ograniczeń ruchowych. Najczęściej są one związane z siedzącym trybem życia, złym odżywianiem, ale przede wszystkim stresem z którym przychodzi zmagać się nam wszystkim. Nasz organizm w takich warunkach zdecydowanie szybciej i łatwiej zapada na powszechne choroby cywilizacyjne związane z układem krwionośnym. W takim przypadku z pomocą przychodzi nam chirurgia naczyniowa, Warszawa to miasto w którym znajdziemy wiele klinik specjalizujących się właśnie w tej dziedzinie.

Przyczyny chorób układu krwionośnego

Jak było wspomniane już wcześniej, jest wiele przyczyn chorób układu krwionośnego. Jednak na te choroby najbardziej narażone są osoby otyłe prowadzące siedzący tryb życia, osoby żyjące w ciągłym stresie, duże znaczenie mają także uwarunkowania genetyczne. Osobami z grupy większego ryzyka są też osoby palące papierosy czy nadużywające alkoholu. Chirurgia naczyniowa zajmuje się leczeniem takich chorób jak przewężenie tętnic i żył, zakrzepica, niewydolność żylna, owrzodzenie żylne, zator tętnicy płucnej, a także miażdżyca.

Kiedy wybrać się do chirurga naczyniowego

Do chirurga naczyniowego powinniśmy się wybrać w momencie kiedy widoczne są na naszym ciele poszerzone naczynia krwionośne szczególnie w obrębie kończyn dolnych. Inną dolegliwością warta konsultacji jest obrzęk w okolicy kostek, często odczuwalne skurcze czy też uczucie ciężkich nóg.  Symptomy te są jednymi z pierwszych które mogą być zauważone przez pacjenta gołym okiem i które mogą być powodem do niepokoju. Bardzo często występują one u pacjentów mających skłonność do chorób układu krążenia.

Dodaj komentarz