Czy warto skorzystać z pomocy dewelopera w uzyskaniu kredytu?

okna drewniane katowice

Zakup nieruchomości związany jest nie tylko z poszukiwaniem najlepszej lokalizacji, a także inwestycji, która ma szansę przypaść nam do gustu. Jest to też czas, w trakcie którego musimy zastanowić się nad wyborem optymalnej metody finansowania zakupu.

Dla większości osób wybór wydaje się prosty – kredyt hipoteczny. W tym jednak miejscu rodzą się kolejne pytania – gdzie go zaciągnąć? Na jakich warunkach? Na co należy uważać? W przypadku tego typu wątpliwości pomóc nam może sam deweloper. Warszawa jest miastem, w którym działa wiele firm oferujących usługi o charakterze kompleksowym. Będą to więc podmioty, które nie tylko zajmują się realizacją inwestycji i sprzedażą poszczególnych lokali, ale również świadczeniem pomocy w uzyskaniu niezbędnego finansowania.

Na czym polega pomoc dewelopera?

 

Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy dewelopera z bankami i doradcami finansowymi. Dzięki temu liczyć możemy między innymi na bezpłatne wsparcie. Polega ono między innymi na przedstawieniu wszystkich dostępnych możliwości, ocenie zdolności kredytowej, a także na prowadzeniu negocjacji, dzięki którym będziemy w stanie uzyskać korzystne warunki spłaty.

Zakup mieszkania od dewelopera to również okazja do tego, aby skorzystać z pomocy w kompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, a także wszelkich istotnych rad na każdym etapie starania się o kredyt. Wszystko to zdecydowanie redukuje zagrożenie związane ze zdecydowaniem się na coś, co nie jest dla nas opłacalne. Skorzystanie z pomocy dewelopera pozwala również ograniczyć wydatki. Nie musimy bowiem decydować się na zatrudnianie zewnętrznego doradcy, który zajmie się naszą sprawą.

Oczywiście nie oznacza to, że usługi świadczone przez dewelopera zawsze będą stały na wysokim poziomie. Najpierw warto dokładnie zweryfikować interesującą nas firmę i sprawdzić, czy jej pomoc na pewno będzie dla nas przydatna. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na wyborze najlepszej nieruchomości. Niezależnie od tego, czy będzie to dom Hygge, apartamenty o dużym metrażu czy coś jeszcze innego.

Dodaj komentarz