Jak urządzić jadalnię w stylu vintage?

posadzki epoksydowe

Z pojęciem vintage nie raz spotkali się fani starych mebli i przedmiotów w stylu retro. Wbrew pozorom przedmioty z duszą w nowoczesnym wnętrzu to uniwersalne połączenie. Szczególnie gdy meble z innej epoki znajdą zastosowanie przy wielu ciekawych aranżacjach.

Stare meble często określane jako antyki lub starocie mają coraz więcej sympatyków. Solidne wykonanie starych mebli umożliwia stworzenie ciekawego połączenia z nowoczesnym designem wnętrza. Nie ma tutaj mowy o tworzeniu muzeum czy składu starych mebli. Dlatego różne zestawienia barw i kształtów również mogą znaleźć zastosowanie w naszej kompozycji.

Pierwszym elementem kluczowym elementem całej aranżacji jest drewniany stół. Jego urok wynika z faktu, że jest wykonany z litego drewna, więc nie ma mowy tutaj o żadnym kiczu. Solidnie wykonany stół sprawi, że przy nim znajdzie się miejsce dla co najmniej ośmiu osób. Taka ilość miejsc umożliwia wspólne spożywanie posiłku rodzinie z dziećmi.

Kolejnym elementem, który cechuje vintage są krzesła. W zależności od tego, czy posiadamy komplet stołu wraz z krzesłami, możemy wykorzystać cały zestaw. Jeśli nie to możemy postawić na minimalistyczne krzesła z plastikowymi siedzeniami. Takie połączenie pozwala na przeplatanie się stylów z różnych epok.

Szafki i pozostałe meble są szczególnymi meblami występującymi w miejscach, gdzie będziemy spożywali posiłek. Mogą mieć różne zagospodarowanie takie jak miejsce do przechowywania zastawy stołowej. Tutaj nie musimy się niczego obawiać, bo do solidnego stołu będą pasować zarówno stare, jak i nowe szafki z komodą.

Kluczowym elementem może być ściana z zawieszonym telewizorem. Wiele osób nie wyobraża sobie spożywania posiłków bez oglądania telewizji. Dlatego ściana, na której umieszczony jest telewizor, może być wyłożona ściennymi panelami lub płytami imitującymi cegły. Pod telewizorem oczywiście nie może zabraknąć stolika, na którym znajdowałby się dekoder telewizyjny i półka na nasze ulubione czasopisma.

We wnętrzach vintage sprawdzą się posadzki epoksydowe, która pozwalają stworzyć niepowtarzalną kompozycję. Mając stare meble i wolną powierzchnię możemy w prosty sposób zaprosić vintage do naszego mieszkania lub domu. Spożywanie obiadu w rodzinnym gronie nie musi być wcale nudne i ponure, jeśli jesteśmy we wnętrzu, o którym zawsze marzyliśmy.

Dodaj komentarz