Jak złapać deszcz?

zbiornik na deszczówkę

O tym, że deszcz zawiera ogrom cennych dla roślinności minerałów, wie każdy ogrodnik. Co więcej, to przecież woda darmowa, która generuje ogrom oszczędności w obliczu tak wysokich opłat za wodę z sieci. Nie każdy jednak wie, jak taką wodę gromadzić, no bo przecież trudno byłoby łapać każdą jedną kroplę, jaka leci z góry.

Jest na to doskonały sposób, a ogrodnicy wcale nie muszą się trudzić. Wystarczy, że zainwestują w zbiornik na deszczówkę, tym bardziej że teraz centrala deszczowa może być dofinansowana i to nawet na kwotę do 5 000 złotych.

 

Zbiorniki na wodę deszczową są różne, a ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb. Pod uwagę bierze się najczęściej powierzchnię ogrodu czy upraw rolnych, które wymagają podlewania w okresie suszy.

Zbiornik na deszcz można wkopać w ziemię i podłączyć pompę. Dla małych potrzeb można taki po prostu ustawić pod rynną. Wtedy należy zainwestować jeszcze w osadnik rynnowy, który będzie zatrzymywał zanieczyszczenia z dachu.

Nie warto ustawiać wiader, słoików, wazonów czy innego rodzaju pojemników. Pozyskana woda będzie w zbyt małej ilości, a w obliczu suszy jej ilość z całą pewnością nie będzie wystarczająca.

Pamiętajmy też, że zbiornik na deszcz musi być wykonany z dobrej jakości materiału. Chodzi o to, by woda nie wchodziła w reakcję ze szkodliwymi substancjami, bo to może szkodzić podlewanej roślinności. Złapany w odpowiedni sposób deszcz to grom zalet w ogrodnictwie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Dodaj komentarz