Jakie okna będą lepsze do mojego domu?

okna drewniane katowice

Odpowiednie wykończenie domu to bardzo istotna kwestia nie tylko ze względu na nowoczesny i estetyczny wygląd. Decydując się na jedne rozwiązania kosztem drugich, kierujemy się także solidnym wykonaniem, atrakcyjną ceną oraz niezawodnością. W przypadku okien mamy spore pole do popisu, ponieważ na rynku znajdziemy naprawdę zróżnicowane propozycje, dzięki czemu możemy odpowiednio dopasować je do własnej wizji oraz potrzeb.

Rodzaje okien można podzielić na główne dwie kategorie – plastikowe oraz drewniane. Pierwsza istotna różnica między nimi to cena, jaką musimy za nie zapłacić. Okna plastikowe zazwyczaj są tańsze. Inną zaletą plastikowego wykończenia jest łatwiejsza konserwacja, a raczej jej brak. Do naszych obowiązków należy jedynie dbanie o ich czystość pospolitymi środkami czystości. Jeżeli chodzi o wygląd, to w większości przypadków ramy są w kolorze białym. Coraz większą popularność zyskują specjalne okleiny, za pomocą których możemy zmienić kolor ramek, dopasowując je do wystroju wnętrza.

Drugim rozwiązaniem są okna wykonane z drewna, które z każdym miesiącem zyskują na popularności. Koszty instalacji takich okien mogą okazać się z upływem czasu niższe, ponieważ jeżeli są odpowiednio wykonane, wykazują się większą energooszczędnością niż ich plastikowy odpowiednik. Współczesna stolarka zapewnia im nie tylko dobre właściwości termiczne, ale również pozwala na wykonanie okien o niemal dowolnym kształcie. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że drewniane wykończenia coraz częściej są ważnym elementem wystroju wnętrza, któremu zdecydowanie dodają elegancji. Do wad drewnianych okien na pewno trzeba zaliczyć cykliczną konserwację, którą należy powtarzać nie rzadziej niż co 3-4 lata.

Znając już zalety obu rodzajów okien, możemy podjąć decyzję, które z bardziej odpowiada naszej wizji oraz potrzebom. Jeżeli chodzi o dostępność towaru „od ręki”, plastikowe wykończenia oferują nam większy wybór, niż okna drewniane. Katowice oraz inne większe miasta natomiast nie zmuszają nas do ograniczania naszych wymagań dotyczących ich kształtu i koloru, ponieważ producenci drewnianych okien dysponują już naprawdę zróżnicowanym asortymentem.

Dodaj komentarz