Kiedy wymieniać wycieraczki samochodowe?

wycieraczki

Nie ma jednego, wyznaczonego terminu, w jakim wycieraczki samochodowe należy wymieniać. Przeważnie ich producenci sugerują, iż należy kupić nowe akcesoria tego rodzaju po około roku użytkowania. Wiadomym jest przecież, że wycieraczki podlegają procesowi eksploatacji, po prostu się zużywają. Wiele zależy natomiast od ich jakości – właśnie dlatego warto wybierać te lepsze, które nie ulegną tak szybko usterce.

Po wycieraczki samochodowe powinniśmy wybierać się do sklepów z akcesoriami motoryzacyjnymi. Na miejscu sprzedawcy dobiorą odpowiedni model, względem szyby w naszym aucie. Musimy pamiętać, że nie wszystkie będą pasować. Co więcej, producenci oferują różne typy wycieraczek – o ile jeszcze do niedawna wybór padał najczęściej na wycieraczki tradycyjne tak dzisiaj o wiele chętniej kupuje się wycieraczki hybrydowe. Te zdobyły też zresztą uznanie producentów aut i wiele modeli tych, które stoją już w salonach ma właśnie zamontowany ten rodzaj wycieraczek.

Chociaż wycieraczki warto wymieniać średnio raz w roku to pamiętajmy, że nie możemy podróżować, jeśli ten element pojazdu uległ usterce. Niedopuszczalnym jest, by wycieraczki przedniej szyby nie działały bądź działały nieodpowiednio. Smugi pozostawione na szybie to tylko jeden z niekorzystnych wariantów. Wyobraźmy sobie, jak wielkim zagrożeniem byłaby jazda samochodem podczas deszczu czy opadów śniegu, gdyby wycieraczki nie działały wcale? Wiązałoby się to przecież z maksymalnym ograniczeniem widoczności.

Dodaj komentarz