Koła do wózków paletowych – jakie wybrać?

koła metalowe

Sprawną realizację zadań związanych z transportem towaru zapewnią wyłącznie paleciaki wysokiej jakości, przygotowane ze specjalnie dobranych materiałów. Elementami, na które należy zwrócić szczególną uwagę, są koła. To od nich zależy bowiem przydatność sprzętu na wybranych powierzchniach i przy konkretnych obciążeniach.

Koła żeliwne, z metalu, gumy, a może tworzyw sztucznych? Wybór jest bardzo szeroki, dlatego nie należy decydować się na pierwsze lepsze rozwiązanie, ponieważ w ten sposób łatwo można popełnić błąd. Skutkować może on zakupem wózków paletowych, które okażą się po prostu nieprzydatne.

Jakie koła do wózków warto kupić?

Jak można się domyślić, zdecydowanie najważniejszy okaże się materiał, z którego koła zostały wykonane. Ich dobór jest zależny od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Wspomniane wcześniej koła gumowe zapewniają stosunkowo cichą pracę wózka, jednak w przypadku dużych ciężarów i nierównego terenu nie wytrzymają długo.

Pod względem wytrzymałości mechanicznej zdecydowanie najlepszym wyborem okażą się koła metalowe, które doskonale sprawdzają się podczas przewożenia szczególnie ciężkich ładunków. Niezależnie od ich specyfiki. Równie odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne będą koła z vulkollanu.

Oczywiście materiał to nie wszystko. Przeanalizować warto również sposób wykonania kół oraz ich parametry. Mowa tu między innymi o wymiarach, jak również elementach mających zwiększyć bezpieczeństwo obsługi wózków. Dobrym wyborem okażą się kółka jezdne z blokadą, które w każdej chwili możemy zatrzymać. Będzie to ważne przede wszystkim w ruchliwych halach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie pełno jest pracowników.

Dobrze wykonane kółko z hamulcem zapewnia sprawne działanie przez długi czas. Wysoka jakość wykonania pozwoli na obniżenie kosztów eksploatacyjnych, co dla wielu firm będzie bardzo ważne. Jak można się domyślić, największe bezpieczeństwo zapewniają produkty wykonane przez doświadczone, uznane firmy, które mogą pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami.

Dodaj komentarz