Kominek z płaszczem wodnym – najlepszy opał

kominek

W kominku można palić różnym rodzajem opału – węglem czy brykietem, ale najlepiej sprawdza się drewno. Dzięki niemu ciepło zostanie generowane z większą mocą, w czasie dużo bardziej rozłożonym. Co więcej, drewno jest tanie.

Najlepiej nadaje się drewno, które jest doskonale wysuszone – ma leżakować pod zadaszeniem minimum 2 lata. To wilgotne będzie brudzić szybkę kominka, może nawet doprowadzić do jego uszkodzenia. Należy też dodać, że drewno zupełnie suche będzie generować dużo więcej ciepła a aż 70% będzie trafiać do wewnątrz budynku. Nie będzie też dymić, dzięki czemu kominek nie będzie musiał przechodzić tak częstym konserwacjom.

Kominek przyjmuje najlepiej drewno z drzew liściastych, takich jak dąb, jesion czy buk. Wiele osób pali też drewnem brzozowym bądź klonowym natomiast warto zaznaczyć, że te gatunki nie wykazuj się jakąś specjalnie wysoką jakością spalania.

A ile wyniesie koszt ogrzewania domu kominkiem z płaszczem wodnym? To metoda ekonomiczna bowiem za cały okres grzewczy (średnio 6 miesięcy) poniesiemy koszty w granicach 2 000- 2 500 złotych. Wiele zależy od powierzchni domu i częstotliwości korzystania z tego rodzaju generatora ciepła.

Dodaj komentarz