Na czym polegają systemy wykorzystujące technologię złoża ruchomego?

przemysłowe oczyszczalnie ścieków

W poprawie efektywności oczyszczania ścieków pomocne okażą się najnowsze technologie, dzięki którym cały proces realizowany jest znacznie sprawniej i szybciej. Oczywiście za każdym razem trzeba je odpowiednio dobierać, tak aby przełożyło się to na konkretne korzyści dla przedsiębiorstwa.

Z czego więc korzystają przemysłowe oczyszczalnie ścieków? Jedną z cenionych technologii jest MBBR, czyli reaktor z ruchomym złożem zawieszonym. Rozwiązanie MBBR wykorzystuje zjawisko biologicznego oczyszczania ścieków dzięki zastosowaniu biofilmu mikroorganizmów rozwijającego się na kształtkach, i może być stosowane dla większości przepływów oraz ładunków zanieczyszczeń. Jest to jeden z niezwykle skutecznych sposobów oczyszczania ścieków. Dlaczego warto sięgnąć po technologię MBBR? Ponieważ pozwala na znacznie mniejsze kubatury reaktorów, a w przypadku zastosowania w istniejących reaktorach biologicznych – napoprawę ich przepustowości. Wszystko to przekłada się na to, że oczyszczanie ścieków przemysłowych staje się skuteczniejsze. Bez konieczności budowania dodatkowych zbiorników.

Jak działa technologia MBBR?

 

Celem zastosowanych rozwiązań jest oczyszczanie ścieków charakteryzujących się wyższym ładunkiem organicznym w porównaniu do klasycznych procesów z osadem czynnym. Przekłada się to na znacznie wyższą redukcję zanieczyszczeń, przy jednocześnie niższej produkcji  osadu nadmiernego.

Firma decydująca się na takie rozwiązania może liczyć  na istotne zwiększenie przepustowości bez konieczności finansowania nowych, kosztownych inwestycji. Otrzymujemy sprawdzoną technologię, która przekłada się na znacznie lepsze efekty oczyszczania. Oczywiście zawsze warto decydować się na sprawdzonych dostawców, którzy mogą pochwalić się sporym doświadczeniem w tym temacie. Dzięki temu możemy liczyć na fachową realizację powierzonego zadania.

Oczyszczanie wód i ścieków we współpracy ze specjalistycznymi firmami to najlepszy sposób na to, aby spełnić kryteria i zasady, jakie narzuca na nas prawo, a także ograniczyć wpływ produkcji na środowisko naturalne. Wystarczy jedynie odpowiednio przeanalizować wszystkie dostępne rozwiązania, a następnie wybrać te optymalne, zalecane przez ekspertów.

Dodaj komentarz