Najładniejsze domy w Polsce

architekt wnętrz białystok

Miłośnikom rodzimej architektury proponujemy dzisiaj podróż po Polsce w celu poszukiwania najładniejszych nieruchomości. Okazuje się, że w naszym kraju powstają nie tylko klasyczne, funkcjonalne domy, ale również obiekty, których nie powstydziłby się najlepszy, światowy architekt.

Każdego roku powstaje ranking najładniejszych budowli i nie chodzi wcale o obiekty publiczne, ale właśnie domy mieszkalne, w których na co dzień czas spędzają całe rodziny. Jeden z nich powstał w Kłodawie, nieopodal Gorzowa Wielkopolskiego. To popis polskich architektów, którzy podążają za najnowszymi trendami. Dom łączy w sobie nowoczesność i tradycję, dzięki czemu tworzy niecodzienną bryłę o wyjątkowym efekcie wizualnym. Sama elewacja stworzona została z różnych struktur. To klasyczny tynk, ale też drewno i spore przeszklenia. Dom ma nawiązywać do dawnych budynków gospodarczych, których nie brakuje w okolicy. Całość więc łączy się z tamtejszym krajobrazem, a we wnętrzach panuje wyjątkowy klimat. Dlatego w uzyskaniu spójnej kompozycji pomoże nam architekt wnętrz. Białystok podobnie jak inne duże miasta jest miejscem, w którym działają profesjonalni architekci, którzy bez problemu odmienią naszą nieruchomość dając jej zupełnie nowe życie.

Uwagę warto zwrócić też na dom w Bydgoszczy. Jego czarne fasady wyróżniają się wśród okolicznych nieruchomości jednorodzinnych. Pazura dodają też betonowe płyty, a symbolem luksusu jest zewnętrzny basen, usytuowany tuż przy tarasie domu, nieopodal dwustanowiskowego garażu.

Teraz przenieśmy się na Mazury. To właśnie tutaj urzeka dom, który został przerobiony ze starego budynku gospodarczego. Dominuje cegła i drewno, elewacja została wykonana w barwach pomarańczy, czerni i bieli. Wnętrz jest chyba jeszcze bardziej urokliwe. Całość została urządzona zgodnie z tradycją tych regionów, nie brakuje też symboli historycznych tego miejsca.

Nowoczesność, ale w drewnianej formie znajdziemy zaś w Pszczynie. Okrągły dom jest spełnieniem marzeń chyba każdego działkowicza. Dom jest do tego ekologiczny i energooszczędny. Co ciekawe, bryła pozwala dowolnie rozbudowywać nieruchomość – w przyszłości łatwo można go powiększyć o dodatkowe pomieszczenia.

W Poznaniu można natomiast podziwiać obiekt mieszkalny, który został przerobiony z dawnej suszarni nasion. Tradycyjna, kwadratowa bryła została ozdobiona drewnianymi balami. Część elewacji pozostała pomalowana zaś świeżą, białą farbą. Spore przeszklenia dają ogrom światła, co jest niewątpliwą zaletą – dom znajduje się w okolicy gęsto zadrzewionej.

W tym samym mieście projektanci postanowili przerobić też klasyczną, szarą „kostkę”. Tym samym architektura rodem z PRL-u zyskała nowe życie. Fasadę ozdobiono drewnianym fornirem, w którym wycięto fantazyjne motywy dekoracyjne. Całość wygląda teraz nowocześnie i elegancko.

Kolejny dom, który może pochwalić się mianem jednego z najładniejszych w całej Polsce, mieści się w Iławie. Tutaj główną rolę gra nowoczesność. Bryła jest jednopiętrowa i prawie w całości przeszklona. Szerokie, panoramiczne okna pozwalają podziwiać nieziemskie widoki – nieruchomość znajduje się nad samym jeziorem.

Piękny dom znajdziemy również w Krakowie. Wyróżnia go to, że budowla powstała na skarpie. Projekt został w całości dostosowany do stromego terenu, z którego komfortowo może korzystać właściciel. Zastosowano tu windę i wielkie przeszklenia. Chociaż całość wygląda nadzwyczaj nowocześnie, to nie brakuje tu sporej dozy romantyzmu.

Izabelin nieopodal Warszawy zyskał zaś nieruchomość, której głównym atutem są lustra. Została nim pokryta niemalże cała elewacja, co daje niecodzienny efekt przenikania przestrzeni. Warto przy tym dodać, że dom powstał na terenie zalesionym.

Dodaj komentarz