Nawracające infekcje gdzie szukać pomocy?

internista poznań

Nawracające infekcje to bardzo częsty problem, który może dotyczyć każdego człowieka niezależnie od wieku.  Częsty katar, kichanie, ból gardła, kaszel, a co za tym idzie osłabienie i przemęczenie to tylko kilka objawów, które można wymienić przy nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych. Dodatkowo należy pamiętać, że infekcje górnych dróg oddechowych mogą przyczynić się do rozwoju infekcji w dolnych drogach oddechowych, co nieraz może stanowić nawet zagrożenie życia.

Przyczyny infekcji górnych dróg oddechowych

Nawracające infekcje górnych dróg oddechowych mogą mieć swoje źródło w problemach układu oddechowego jak i zaburzeniach ogólnoustrojowych. Jedne z głównych przyczyn infekcji górnych dróg oddechowych mających źródło w układzie oddechowy to wirusy, bakterie oraz grzyby i pleśnie. I to wirusy zazwyczaj są główną przyczyną ostrych infekcji. Powodem występowania objawów infekcji są również alergie. Natomiast ze stronu ogólnoustrojowej często to obniżona odporność przyczynia się do nawracających infekcji.

Jak zapobiegać nawracającym infekcjom górnych dróg oddechowych?

W przypadku zmagania się z nawracającym infekcjami należy udać się do lekarza, najlepiej internisty. Internista to lekarz specjalizujący się w chorobach wewnętrznych, który posiada szeroką wiedzę na temat chorób wszystkich układów organizmu. Umożliwia to postawienie wstępnej diagnozy i w razie potrzeby skierowanie pacjenta do innego specjalisty, takiego jak np. laryngolog, alergolog. Szukając wiarygodnych informacji zajrzyj m.in.: na podstronę internista Poznań: https://instytut-mikroekologii.pl/internista-poznan/ – tutaj znajdziesz szereg wartościowych danych.

Udając się do lekarza  diagnostyka rozpoczyna się od wywiadu chorobowego, w którym poruszane są wszystkie aspekty ostatnich infekcji, przebytych chorób, a nawet występowanie chorób i problemów zdrowotnych w rodzinie. Ważnymi informacjami są również dotychczasowe metody leczenia, stosowane leki i preparaty. Następnie wykonywane jest  badanie przedmiotowe, a w przypadku problemu z nawracającymi infekcjami szczególną uwagę zwraca się  na migdałki podniebienne, jamę nosową i zatoki oraz stan uzębienia.

Częste infekcje górnych dróg oddechowych to nie jest norma

Nawracające infekcje to problem zdrowotny, którego nie należy bagatelizować. Ważne jest, aby znaleźć przyczynę tego zjawiska i zatroszczyć się o swoje zdrowie. Wybór dobrego internisty jest kluczowe w diagnostyce i dopasowaniu odpowiedniego leczenia. Lekarzy internistów  jest wiele, nie tylko w większych miastach jak Poznań, Katowice, Gdańsk czy Warszawa. Dodatkowo jest szereg możliwości umówienia się na wizytę na NFZ, ale również prywatnie. W Poznaniu Instytut Mikroekologii oferuje prywatne konsultacje u różnych specjalistów, w tym również u internisty. Instytut znajduje się w Poznaniu przy ul. Sielskiej 6. W związku z tym jest to dobre miejsce dla osób poszukujących pomocy u internisty, którzy mieszkają w dzielnicach Poznania takich jak Grunwald, Jeżyce, Górczyn, ale nie tylko. Jest również możliwość konsultacji telefonicznych.

Dodaj komentarz