Schorzenia, które można leczyć w komorze hiperbarycznej

komora hiperbaryczna

Czy wiesz, że do tej pory medycy i naukowcy odkryli aż 100 zastosowań leczniczych komory hiperbarycznej? Okazuje się, że terapia tlenem ma korzystny wpływ na cały nasz organizm. Właśnie dlatego coraz częściej jest jedną ze wspierających kuracji leczniczych. Sprawdź, jakie choroby i dolegliwości możesz leczyć w komorze tlenowej.

Ortopedia

Ciekawostką jest fakt, że zastosowanie komory hiperbarycznej pozwala na regenerację kości, chrząstek, mięśni oraz stawów. Zabiegi tego rodzaju polecane są szczególnie sportowcom, którzy doznali urazu.

Terapia tlenowa nadaje się również do leczenia schorzeń, takich jak zapalenie kości, zespół cieśni nadgarstka, osteoporoza, martwica kości, fibromialgia czy urazy tkanek mięśni.

Co ważne, terapia w której wykorzystywana jest komora hiperbaryczna zalecana są również pacjentom, którzy borykają się z reumatyzmem.

Nadwaga

Warto wiedzieć, że dostarczanie do organizmu tlenu sprawia, że pobudzany zostaje metabolizm. W rezultacie przyśpiesza więc przemianę materii. Istotne jest również to, że tlen ma działanie oczyszczające. To ważne przede wszystkim, jeśli pod uwagę weźmiemy sprawną pracę wątroby, trzustki czy tarczycy. Detoks tlenem daje też energię, dzięki której pacjent jest w stanie wykonać więcej ćwiczeń fizycznych.

Choroby układu pokarmowego

Terapia tlenem jest jedną z tych, które w sposób nieinwazyjny pomaga zwalczać raka przełyku, wrzody żołądka i dwunastnicy, niedrożność jelit, refluks, wirusowe zapalenie wątroby czy ropień okołotrzustkowy.

Leczenie z wykorzystaniem komory hiperbarycznej zaleca się również pacjentom po przeszczepach wątroby. Tlen zapobiega zakrzepicy w naczyniach nowego organu, zapobiega również sepsie.

Kardiologia

Tlen wspiera leczenie choroby niedokrwiennej serca i niwelowanie zespołów wieńcowych. Zmniejsza ryzyko występowania zawałów serca. Medycy potwierdzają również, że terapia z wykorzystaniem tlenu ma korzystne działanie na pacjentów, którym wszczepiono sztuczną zastawkę serca.

Dermatologia

Z komory hiperbarycznej powinni korzystać wszyscy, którzy mają problemy ze skórą. Najlepsze rezultaty zauważa się u pacjentów z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry, bielactwem.

Tlen oczyszcza skórę z toksyn, dzięki czemu wpływa kojąco na wszelkie podrażnienia. Leczy alergie i trądzik, zapobiega powstawaniu zmarszczek i obrzęków. Likwiduje podkrążone powieki, minimalizuje pękające naczynka.

Tlenoterapię wykorzystuje również medycyna estetyczna. W jej zakresie chodzi przede wszystkim o zabiegi odmładzające. Tlen uelastycznia skórę i regeneruje ją. Tlenoterapia jest doskonałym sposobem na terapię przeciwko zmarszczkom. Można ją swobodnie stosować równolegle z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Autyzm

To zaskakujące, ale terapia tlenem zmniejsza stan zapalny mózgu, usuwa toksyny, stymuluje produkcję komórek macierzystych. Już dawno udowodniono, że leczenie autyzmu w komorze hiperbarycznej, powoduje polepszenie kontaktu wzrokowego, wpływa na lepszy sen pacjentów, uspokojenie nerwów. Zwiększa się też koncentracja uwagi, aktywność (fizyczna i psychiczna). Dzieci mają lepszy nastrój, lepiej radzą sobie z zadaniami, poprawia się również ich motoryka ruchowa.

Dodaj komentarz