Strój na motor – podstawowe informacje

kurtka motocyklowa

Wybierając strój na motor powinniśmy robić to starannie, mając na uwadze, że chronimy własne ciało.

Zacznijmy od kasku. Element ten chroni naszą głowę. To właśnie od wyboru kasku powinniśmy rozpocząć zakupy. Kolejne elementy to kombinezon motocyklowy. Wyróżniamy dwa rodzaje odzieży: jednoczęściową i dwuczęściową. Przy czym są to zazwyczaj kombinezony ze skóry. W przypadku jazdy po torze warto wybrać model jednoczęściowy. Taki daje bowiem bardzo dobrą ochronę.

Kolejny element to buty. Nie można bez nich komfortowo jeździć. Możemy wybierać spośród butów miejskich czy tych na off-road. Dostępne są różne rodzaje buty dainese. Warto dobrać buty do motocykla oraz dostosować je do pokonywanych tras. I dobrze, by były odporne na deszcz.

W przypadku rękawic warto postawić na modele z protektorami, które mają dużą wytrzymałość. Tutaj sprawdzą się modele tekstylne albo tekstylno-skórzane.  Z dodatków warto pomyśleć o bielizna brubeck, która ochroni nas zimą. Podczas kupowania ubioru na motor możemy zadać sobie pytanie – warto kupić nowe ubranie czy używane? Lepiej nie kupować używanego kasku, bowiem może być zniszczony i nie ochronić nas. Jednak w przypadku pozostałego ubioru możemy obejrzeć, czy jest on w dobrym stanie i kupić sobie właśnie taki. Zwłaszcza, jeśli na początku nie wiemy ile będziemy jeździć. Niekiedy dobrej jakości kombinezony trafiają do sprzedaży prawie nienaruszone. Jeśli mamy mały budżet, albo początkujemy w tym zakresie, to warto postawić na używaną odzież. Jeśli jednak już jeździmy to możemy kupić nowy strój.

Jak dobrać kombinezon dainese? Kask powinien idealnie pasować, nie powinien się ruszać. Z kolei jeśli ochraniacze będą za duże, wtedy będą się przesuwać z miejsca na miejsce, co będzie niewygodne, może też źle chronić w przypadku wypadku. Ubranie nie powinno być jednak też przesadnie ciasne. Strój motocyklowy nie będzie może przesadnie wygodny, ale powinien zapewnić komfort.

Dodaj komentarz