Szlifowanie na sucho a frez ślimakowy – odkrywamy fakty!

koła zębate samolot

Szlifowanie na sucho kół zębatych to nowy, najnowocześniejszy proces wytwarzania kół zębatych dzięki eliminacji olejów do obróbki podczas procesu. Szlifowanie na sucho kół zębatych stanowi ważny przełom, w którym swoją rolę pełni także frez ślimakowy.

Dlaczego frez ślimakowy w szlifowaniu na sucho ma sens?

W ostatnich latach nieustanna uwaga skierowana na globalne środowisko wpłynęła na wszystkie sektory naszego życia, w tym inżynierię mechaniczną. W związku z tym wiele firm produkcyjnych zainwestowało w badania i rozwój, aby zaprojektować i wyprodukować bardziej zrównoważone i przyjazne dla środowiska rozwiązania. Szlifowanie na sucho, podobnie jak frez ślimakowy do kół zębatych idealnie wpisuje się we współczesne standardy. Dzięki tej innowacyjnej opcji możliwe stało się uzyskanie całkowicie suchej produkcji podczas  procesu wytwarzania kół zębatych.

Na czym polega szlifowanie na sucho kół zębatych?

Szlifowanie na sucho kół zębatych to niezwykle produktywny proces. W pierwszej fazie większość naddatku usuwana jest za pomocą frezarki, a w drugiej fazie ściernica usuwa resztę.  Obie fazy nie powodują problemu przegrzania obrabianego przedmiotu, co pozwala na całkowitą eliminację olejów obróbkowych. Co więcej, specjalna szlifierka do kół zębatych na sucho posiada najnowocześniejszą konstrukcję składającą się z dwóch wrzecion roboczych poruszanych tam i z powrotem przez niezależne silniki liniowe, co zapewnia szybką wymianę obrabianego przedmiotu. Taka konfiguracja maszyny zapewnia wszystko, co najlepsze – czego można oczekiwać od tego rodzaju sprzętu produkcyjnego.

 

Ponadto szlifierka do kół zębatych na sucho:

 

  • zajmuje bardzo mało miejsca
  • jest wyjątkowo przyjazna dla środowiska.

Reasumując spójrzmy ogólnie na główne zalety szlifowania na sucho kół zębatych – a są one następujące. Przede wszystkim nie są potrzebne oleje chłodzące, co w konsekwencji pozwala zaoszczędzić do 30% kosztów konserwacji maszyny, bierze w tym udział niezawodny frez ślimakowy do wielowypustów, a całość ma mniejszy wpływ na środowisko i tworzy bezpieczniejsze miejsce pracy.

Dodaj komentarz