Zrezygnuj z plastiku i zadbaj o nawodnienie organizmu!

butelka na wodę

Woda butelkowana od dawna stanowi poważny problem. Nie tylko dla środowiska, ale również dla naszego zdrowia. Wszystko przez powszechnie wykorzystywany plastik. Czy wiesz, że materiał ten może rozkładać się setki lat? A czy wiesz, że wraz z wodą do Twojego organizmu mogą przedostawać się drobinki plastiku? Nie, wcale nie działają one korzystnie na jego funkcjonowanie. Wręcz przeciwnie.

Niestety, przez ostatnie kilkadziesiąt lat przyzwyczailiśmy się do plastiku. Jest on z nami zawsze i wszędzie. Trudno się go pozbyć. Nawet pomimo wciąć trwających kampanii społecznych, które próbują nas przekonać do tego, że rezygnacja z plastiku wyjdzie nam wszystkim na zdrowie.

Pierwsze, ale jakże ważnym krokiem, może być tu rezygnacja z wody butelkowanej. Na co w takim razie powinniśmy postawić? Na wodę z kranu! Pozwoli nam na to odpowiednia butelka filtrująca. Tak zwana kranówka nie u wszystkich cieszy się dobrą sławą. Wiele osób podkreśla fakt, iż zawiera sporo chloru, jest twarda, źle pachnie i nie smakuje najlepiej.

Wszystko to oczywiście jest istotne. Należy jednak pamiętać, że istnieją produkty, dzięki którym tego typu trudności przestaną mieć znaczenie. Butelka z filtrem skutecznie oczyszcza wodę z drobinek piasku i rdzy, a także redukuje ilość metali i innych związków, które mogą wpływać na jej smak i zapach. W rezultacie otrzymujemy czystą, świeża i smaczną wodę, dzięki której zadbamy o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Kto powinien skorzystać z butelek filtrujących?

 

Takie rozwiązanie ma same korzyści. Z jednej strony zyskujemy bowiem dostęp do wody, a z drugiej nie musimy wcale korzystać z plastikowych butelek, tak niekorzystnych dla naszego zdrowia. To także sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Zwłaszcza teraz, gdy ceny podstawowych produktów tak bardzo poszły w górę.

Koniec z kupowaniem dużych zgrzewek wody butelkowanej. Dzięki butelce skorzystać możemy po prostu z kranówki. Bez obaw o gorszy smak czy też zapach. Warto podkreślić, ze butelka na wodę z filtrem przyda nam się przede wszystkim poza domem. Dzięki niej, dostęp do czystej wody możemy mieć wszędzie – w pracy, szkole, na uczelni, na siłowni czy też w podróży. Sprawdzi się również w domu. Zwłaszcza gdy połączymy ją z odpowiednim dzbankiem filtrującym.

Pozwoli nam to zadbać o własne zdrowie, a także stan środowiska naturalnego. Bez konieczności wydawania sporych kwot, ani rezygnowania z codziennych wygód. Butelki z filtrem to niezwykle przydatne produkty, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Dodaj komentarz