Podłoga w stylu nowoczesnym

posadzki żywiczne

Najlepsi projektanci wystroju wnętrz potwierdzają, że dzisiaj największą popularnością wśród prywatnych inwestorów cieszy się styl nowoczesny i to właśnie on króluje w większości mieszkań. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo nie dość, że wykazuje on szereg innowacyjnych rozwiązań, to jeszcze jest w pełni funkcjonalny, praktyczny, a przy tym minimalistyczny.

Ład i porządek

W mieszkaniu urządzonym w stylu nowoczesnym nie zobaczymy nadmiaru zbędnych bibelotów ani elementów dekoracyjnych. Króluje za to biel, pełna estetyka, nierzadko wręcz ma się wrażenie mieszkania z nazbyt sterylnym miejscu. O to właśnie chodzi, bo przestrzeń mieszkalna ma być całkowicie praktyczna. Nie ma w niej miejsca na przedmioty bezużyteczne.

Liczy się jakość

Dla stylu nowoczesnego typowa jest też najwyższa jakość. Inwestorzy bardzo często stawiają na uniwersalność materiałów i ich najlepszą trwałość. To dlatego podkład podłogowy jest zwykle z tej „wyższej półki”, by nie wykazywał wad już po krótkim czasie eksploatacji. To dlatego również coraz częściej wybierane są posadzki żywiczne, które są odporne na wszelkie destrukcyjne czynniki, do tego łatwe w utrzymaniu czystości.

Elementy dekoracyjne

Jeśli weźmiemy pod uwagę ozdoby, które wpływają na klimat nowoczesnej przestrzeni, nie ma ich dużo. Stawia się na geometryczne formy i niewielkie dekoracje albo wręcz przeciwnie, w prostym wnętrzu króluje jedna, ale za to pokaźna dekoracja. Dekoracyjna może być główna ściana, często stawia się też na posadzki dekoracyjne, które nie zakłócają porządku danej przestrzeni, ale jednak nadają wyrazistości.

Cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego

Podsumowując, styl nowoczesny cieszy się tak dużym uznaniem prywatnych inwestorów, nie tylko dlatego, że nierzadko wyprzedza trendy albo przynajmniej jest zgodny z panującą modą. Zakłada wygodę i funkcjonalność, a te cechy mieszkań są najbardziej pożądane. Co jest typowe dla stylu nowoczesnego? Oto jego podstawowe wyróżniki:

– proste formy,

– brak zbędnych bibelotów i elementów dekoracyjnych,

– innowacyjne rozwiązania zgodne z najnowszą technologią,

– najwyższa jakość stosowanych materiałów,

– biel i stonowane barwy,

– ponadczasowe elementy stałe, takie jak podłoga czy ściany,

– duża przestrzeń bez zbędnego „zagracenia”,

– pełna funkcjonalność wnętrz,

– modne, ale zawsze praktyczne dodatki.

Dodaj komentarz