Czy ozonator powietrza nadaje się do walki z koronawirusem?

ozonator powietrza

W czasach pandemii koronawirusa cały świat zastanawia się, jak go zwalczyć i powstrzymać tak wysoką umieralność ludzi. Niestety, chociaż w Chinach ujawniono pierwsze zarażenia jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, do dzisiaj nie wynaleziono skutecznego leku ani szczepionki, która chroniłaby przed tym wirusem.

 

Koronawirus i jego skutki

Koronawirus przyczynia się do ostrego zapalenia płuc, niewydolności oddechowej, czego konsekwencją może być zgon pacjenta. W grupie największego ryzyka są osoby po 60 roku życia, natomiast coraz więcej przypadków dotyczy również osób młodych. Pamiętajmy, że o wiele częściej zarażają się nim osoby z osłabioną odpornością, a groźne powikłania występują u tych z chorobami współistniejącymi, przede wszystkim nadciśnieniem tętniczym oraz cukrzycą.

 

Koronawirus – zabiegi profilaktyczne

Wiadomo na pewno, że izolacja ludzi oraz przestrzeganie optymalnych warunków higieny może poskromić koronawirusa. To dlatego zaleca się noszenie maseczek, rękawiczek jednorazowych. Należy myć często ręce wodą z mydłem albo płynem do dezynfekcji. Zaleca się także oczyszczanie wszelkich pomieszczeń i przestrzeni z wirusów bakterii, grzybów i roztoczy. Świetnie nadaje się do tego ozonator powietrza.

Dodaj komentarz