Najlepsze trasy motorowe w Polsce

spodnie dainese

Miłośnicy jazdy motocyklem potwierdzają, że podróżowanie po drogach miejskich nie sprawia im satysfakcji. Oczywiście, motor pozwala omijać korki i przemieszczać się szybko z punktu A do punktu B, natomiast, by poczuć „wiatr we włosach” i tak pożądaną adrenalinę, warto wyruszyć motocyklem w dłuższą podróż. Kumulacja aut w miastach, krótkie odcinki drogi oraz wszechobecne ograniczenia, z całą pewnością nie wpływają korzystnie, a sam kierujący motorem nie odczuwa tak dużej przyjemności z prowadzenia jednośladu, jak w czasie wycieczki poza miastem. Przedstawiamy trasy, które są najbardziej doceniane, patrząc na urozmaicenie terenu, tak pożądane do jazdy motorem.

 

Wyjazd na Mazury

Okazuje się, że motocykliści dosłownie uwielbiają trasę ze stolicy Polski na Mazury. Można pojechać jeszcze dalej, bo nad Bałtyk, a nawet przejechać 20 kilometrowy odcinek Półwyspem Helskim, który też jest uznawany za jedną z najlepszych atrakcji drogowych dla motocyklistów.

Sama droga na Mazury jest jednak w pełni satysfakcjonująca. To kilka godzin trasy po świetnej jakości powierzchni, po której nadal porusza się nieduża ilość aut. Zakręty, odcinki leśne, wzniesienia, to tylko niektóre z walorów, które wpływają na pozytywne doznania w czasie jazdy motocyklem.

Pamiętajmy jednak, że bez względu na wybór trasy, każdy motocyklista powinien być odpowiednio ubrany i wyposażony, bo to właśnie strój i dodatkowe gadżety będą wpływać na komfort, wygodę, swobodę ruchów, a więc przyjemność w czasie jazdy. Na dalekie trasy przydaje się garderoba najlepszej jakości, w tym spodnie dainese z dodatkowymi ochraniaczami na kolanach. Kierowca musi zawsze zachować szczególną ostrożność, nie może dopuścić do jakiegokolwiek dyskomfortu czy obniżenia czujności. Kilka godzin trzymania kierownicy może przyczynić się do drętwienia dłoni, dlatego zaleca się rękawice rukka albo innej, renomowanej marki. Tylko odpowiednie przygotowanie do wycieczki może przyczynić się do pozytywnych doznań podczas podróżowania. Nie zapomnijcie też o kufrze albo plecaku.

 

Okolice Warszawy

Okazuje się, że mieszkańcy Warszawy wcale nie muszą wybierać się w podróż aż na Mazury czy nad morze, by móc liczyć na pełną atrakcji podróż jednośladem. Warto ubrać się wygodnie – kask, kurtka na motocykl, spodnie i dobre buty, to podstawa, by wyruszyć na przedmieścia. Świetnie sprawdza się trasa nad dobrze znane wszystkim Warszawiakom Zegrze. Okolice Zalewu Zegrzyńskiego są zresztą bardzo podobne to polskich Mazur. Szczególnie lubiana jest trasa przez Radzymin oraz okolice Serocka.

Dodaj komentarz