Garaż wolnostojący to najlepsza ochrona dla pojazdów mechanicznych – przede wszystkim przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale również przed działaniem osób trzecich.
Co więcej, to ogromny komfort dla jego użytkowników – kierowca nie musi już odśnieżać auta podczas srogiej zimy czy skrobać szyb w czasie dużych mrozów. Okazuje się również, że zamykany garaż może stanowić dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Z powodzeniem można w nim składować rozmaite sprzęty, jakie są wykorzystywane do przydomowych porządków, akcesoria samochodowe, rowery czy inne urządzenia sportowe.
Nic więc dziwnego, że właściciele prywatnych posesji, którzy dysponują wolnym kawałkiem terenu działkowego a nie zaplanowali w projekcie domu murowanego garażu, są chętni do postawienia tego rodzaju konstrukcji.
Jaki garaż warto postawić?
Garaże mogą być różne. Jak potwierdzają producenci i dystrybutorzy konstrukcji tego typu, najlepiej sprawdzają się te metalowe. To właśnie one są najbardziej trwałe, odporne na korozje, uszkodzenia mechaniczne i działanie osób trzecich – idealnie chronią na przykład przed wandalizmem pojazdów czy ich kradzieżą. Trzeba przy tym zaznaczyć, że garaże metalowe mogą być tworzone na specjalne zamówienie, zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klientów. Producenci mają również w ofercie standardowe projekty takich konstrukcji, idealne w celu spełniania podstawowych funkcji garaży.
Ciekawostką jest przy tym fakt, iż garaże metalowe można montować samodzielnie i nie sprawia to większego problemu – oczywiście, istnieje również możliwość postawienia go przez profesjonalną ekipę.
Na atrakcyjność metalowych konstrukcji wpływa też fakt, iż z łatwością można ją przestawić w inne miejsce. W przypadku garaży drewnianych nie zawsze jest to możliwe a patrząc na obiekty murowane tego typu, w ogóle jest to niewykonalne.
Konstrukcja metalowa
Łatwy montaż i nieduży koszt transportu to tylko niektóre zalety garażu tego typu. Najlepsze konstrukcje z przeznaczeniem przechowywania w nich pojazdów mechanicznych obudowane są blachą trapezową. Dach zaś wykonywany jest najczęściej blachodachówką a dodatkowym zabezpieczeniem mogą być deski z papą termozgrzewalną.
Użytkowanie tak skonstruowanego garażu wylicza się na co najmniej kilkadziesiąt lat. Garaże metalowe nie wymagają żadnej konserwacji, są odporne na korozje i uszkodzenia mechaniczne. I chociaż rzeczywiście ich estetyka nie jest ozdobna – konstrukcje są raczej w prostej formie, bez żadnych dekoracji to ich funkcjonalność wygrywa z innymi formami. Pamiętajmy, że w przypadku garażu to właśnie jego użyteczność liczy się najbardziej. Należy wykonać go zgodnie z projektem, który będzie w pełni spełniać oczekiwania klienta. Dla niektórych odpowiednie będą garaże z otwieranymi drzwiami, inni wybierają te z bramą. Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt wizualny, warto zamówić garaż obudowany blachą, która przypomina budowle z bali.
Zamawiając garaż metalowy należy postawić na sprawdzonych i doświadczonych producentów, którzy mogą pochwalić się wieloletnią działalnością na rynku. Tylko wtedy zyskamy najlepszą jakość konstrukcji i pełen serwis gwarancyjny.