Jaki plecak miejski wybrać?

damski plecak miejski

Plecak jest jedną z najwygodniejszych i na pewno najzdrowszych dla naszego kręgosłupa opcji do przenoszenia przedmiotów w drodze do szkoły czy pracy. Wybór musi być przemyślany, a plecak odpowiednio dopasowany do indywidualnej budowy ciała oraz własnych preferencji. Na co szczególnie zwrócić uwagę, gdy przymierzamy się do zakupu?

Plecak jest przede wszystkim niezwykle uniwersalny. Możemy go nosić nie tylko do pracy, ale również zabierać na wyjścia ze znajomymi, wycieczki rowerowe, zakupy lub na małe wypady za miasto. Dodatkowo wybór modeli i wzorów jest tak duży, że poza względami praktycznymi może stanowić wspaniały dodatek naszej stylizacji.

Bezpośredni wpływ na komfort użytkowania mają jego gabaryty oraz pojemność. Zarówno męski, jak i damski plecak miejski zazwyczaj ma ją do siebie zbliżoną. W przypadku kiedy potrzebujemy go wyłącznie do noszenia laptopa, dokumentów czy dodatkowej bluzy na wieczór – wystarczy nam plecak o pojemności około 15 litrów. Jeżeli jednak głównym jego przeznaczeniem jest noszenie zakupów, więcej sprzętu elektronicznego lub rzeczy na siłownię, to musimy się rozejrzeć za czymś większym (25-30 litrów).

Sprawą bardzo indywidualną są również przegrody i dodatkowe kieszonki. Przede wszystkim pozwalają one na utrzymanie porządku wewnątrz plecaka. Niektórym osobom wystarczy jedna duża komora i maksymalnie jedna mniejsza kieszonka na portfel lub klucze.  Dla innych natomiast duża liczba oddzielnych pomieszczeń jest bardzo ważna. Boczne kieszonki zazwyczaj zbudowane są z niewielkich rozmiarów siateczki ściśniętej od góry gumą. Jest to idealne miejsce na włożenie butelki wody lub suchego prowiantu.

Szukając idealnego plecaka, musimy też zwrócić uwagę na jego ogólne wykonanie – oczywiście powinno być solidne i funkcjonalne. Plecak nosimy przez cały rok, także warto zaopatrzyć się w taki, którego suwaki są większych rozmiarów, a my możemy otworzyć je nie zdejmując rękawiczek. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego jest wykonany – najtrwalsze, ale i najdroższe plecaki robione są z materiałów pochodzących z recyklingu, który swoją strukturą przypomina bawełnę. Jeżeli w plecaku zamierzamy nosić portfel i telefon, warto także zwrócić uwagę na to, czy jest wodoodporny.

Dodaj komentarz