Położna Poznań – jak wybrać?

prywatna połozna poznań

Chęć znalezienia położnej odpowiadającej indywidualnym potrzebom może wynikać z wielu powodów. Najczęściej kobiety myślą o opiece położnej przygotowując się do ciąży, porodu lub podczas laktacji i karmienia piersią. Niemniej jednak położna może opiekować się kobietą w każdym okresie życia i przyjść z pomocą w różnych sytuacjach zdrowotnych np. po operacjach ginekologicznych. Położna zapewnia kobiecie kompleksową opiekę pielęgnacyjną – położniczo-ginekologiczną, profilaktyczną, może prowadzić ciążę fizjologiczną, a także zajmuje się edukacją pacjentek. Warto więc być pod opieką położnej w swoim mieście. Położne mogą świadczyć usługi w gabinecie, a także w środowisku – w domu pacjentki, zarówno w ramach świadczeń NFZ jak i prywatnie.

Położna Poznań prywatnie

Jedną z placówek medycznych oferujących usługi położnej prywatnie jest Instytut Mikroekologii w Poznaniu, przy ul. Sielskiej 6. Położna udziela tam konsultacji pacjentkom w gabinecie położniczo-ginekologicznym. W razie potrzeby, może pobrać wymaz z pochwy do badań mikrobioty pochwy. Koszt konsultacji u położnej w Poznaniu w Instytucie, wraz z pobraniem wymazu z pochwy wynosi 80 zł. Cena ta jest konkurencyjna w porównaniu z wizytą u lekarza w celu pobrania wymazu, a także z reguły jest łatwiej dostępna, więc można szybko się zarejestrować się w dogodnym terminie. Rejestracja do położnej odbywa się telefonicznie (61) 862 63 35.

Położna Poznań prywatnie – co obejmuje wizyta?

Wizyta w prywatnym gabinecie położniczo-ginekologicznym u położnej w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu jest bardzo kompleksowa i przebiega w komfortowej atmosferze. Konsultacja z położną obejmuje:

  • szczegółowy wywiad zdrowotny,
  • omówienie stylu życia,
  • propozycję badań diagnostycznych w oparciu o wywiad,
  • jeśli istnieje taka potrzeba, pobranie wymazu z pochwy do badania mikrobioty pochwy,
  • omówienie dalszego planu postępowania i np. zalecenie konsultacji lekarskiej, czy u fizjoterapeuty uro-ginekologicznego,
  • rozmowę edukacyjną dotyczącą zdrowia.

 

Instytut Mikroekologii w Poznaniu ma w ofercie szeroką diagnostykę mikrobioty pochwy, więc decydując się na wizytę u położnej, można mieć pewność, że jeśli sytuacja zdrowotna tego wymaga,  położna zaproponuje odpowiednie badania. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku nawracających infekcji pochwy i pęcherza, a także w przygotowaniu do ciąży, niepłodności, nieprawidłowym wyniku cytologii, czy w ramach profilaktyki, np. po przebytej antybiotykoterapii lub w problemach w funkcjonowaniu odporności.

Dodaj komentarz